Jeden procent dla Hospicjum

1% podatku

Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci to organizacja pożytku publicznego. A to oznacza, że można nam przekazać jeden procent podatku dochodowego. Dzięki temu pomagacie Państwo opiekować się dziećmi z najdłużej działającego domowego hospicjum dla dzieci na terenie całego województwa dolnośląskiego. Dla rodzin opieka, którą zapewniamy jest całkowicie bezpłatna.1% w 2015 roku stanowił aż 41% całego budżetu fundacji. Na co go przeznaczamy?

 • Na pomoc dzieciom w ich własnych domach. Hospicjum jest domowe, za to my - mobilni. Jeździmy codziennie do domów chorych dzieci na Dolnym Śląsku. Zapewniamy sprzęt medyczny, leki i rehabilitację, opiekę psychologiczną i wsparcie socjalne.
 • Dzieci, których stan jest stabilny mogą otrzymać od nas pomoc celową – rehabilitację lub użyczenie sprzętu.
 • Dbamy o dobre samopoczucie dzieci nie tylko medycznie. Ważne jest dla nas, by się śmiały, by spotykały je przyjemności. Celebrujemy urodziny, organizujemy Mikołajki i Dzień Dziecka, spełniamy marzenia.
 • Prowadzimy specjalistyczną przychodnię dla dzieci nieuleczalnie i przewlekle chorych. Rodzice mogą przyjechać ze swoim chorym dzieckiem i w jednym miejscu skonsultować się u wielu specjalistów.
 • Troszczymy się o rodzeństwo naszych podopiecznych. Chcemy, aby mimo choroby siostry czy brata mieli dobre dzieciństwo. Zapewniamy im wyjazdy wakacyjne czy wyprawki szkolne.
 • Przy Fundacji działa wolontariat, by jak najwięcej zrobić dla chorych dzieci. Wolontariusze pomagając staja się innymi, lepszymi ludźmi.
 • Edukujemy dzieci i młodzież Dolnego Śląska, aby upowszechniać idee pomocy, wrażliwości i empatii. To od dzieci i młodzieży zależy jaki będzie świat w przyszłości.

Wierzymy, że i w tym roku będziecie Państwo wspierać nasze działania. Bardzo dziękujemy za dotychczasową ofiarność. Za jeden procent podatku. Pieniądze od darczyńców trafiają do wspólnej puli i są dzielone według potrzeb. Nie mamy subkont. Każde chore dziecko jest dla nas równie ważne. Dokumenty z działalności możecie zobaczyć tutaj.

Dziękujemy za 1% podatku

Na mocy najnowszej ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych podatnik zostanie rozliczony przez urząd skarbowy. Dotyczy to PIT-37 za 2016 r. Osoby, które w ubiegłym roku osiągnęły dochody wyłącznie od płatników (z tytułu m.in. umowy o pracę, zlecenia czy o dzieło) lub od organów rentowych, będą mogły urzędowi skarbowemu powierzyć sporządzenie PIT-37 za 2016 r.

Urząd skarbowy przygotuje zeznanie podatkowe na podstawie wniosku podatnika oraz informacji o jego dochodach przekazanych przez płatnika lub organ rentowy. Podatnik będzie mógł zawnioskować o uwzględnienie w rozliczeniu: opodatkowania dochodów łącznie z małżonkiem, ulgi na dzieci, ulgi na cele rehabilitacyjne, pracowniczych zryczałtowanych lub rzeczywistych kosztów uzyskania przychodów, a także o przekazanie 1% podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Wniosek trzeba będzie złożyć w formie elektronicznej - za pośrednictwem Portalu Podatkowego lub za pomocą systemu teleinformatycznego dostępnego na stronie internetowej Ministerstwa Finansów. Wniosek o sporządzenie PIT-37 za 2016 r. będzie można przesłać od 15 marca do 15 kwietnia 2017 r.

Również emeryci i renciści, którzy nie korzystają z ulg, a chcą przekazać 1% podatku, nie będą już musieli wypełniać PIT - wystarczy oświadczenie ze wskazaniem numeru KRS wybranej OPP. Nasz KRS to 0000287982. Państwa jeden procent to dla nas wiele dojazdów do podopiecznych, sprzętu, godzin rehabilitacji, zakupionych leków.

https://ppuslugi.mf.gov.pl/

http://www.finanse.mf.gov.pl/pp/wniosek-o-sporzadzenie-zeznania-pit-wz

KRS 0000287982

Bezplatny program do PIT 2016

 1. Oblicz 1% od swojego podatku dochodowego
 2. Wpisz w formularzu PIT KRS Fundacji
 3. Wyślij rozliczenie w odpowiednim terminie
 4. Wpłać podatek dochodowy

Do kiedy można rozliczać PIT:

 • Ryczałtowcy – PIT 28, termin złożenia do 31 stycznia 2018 r.
 • Przedsiębiorcy – PIT 36, termin złożenia do 30 kwietnia 2018 r.
 • Przedsiębiorcy na podatku liniowym – PIT 36L, termin złożenia do 30 kwietnia 2018 r.
 • Pracownicy – PIT 37, termin złożenia do 30 kwietnia 2018 r.
 • Gracze giełdowi PIT 38, termin złożenia do 30 kwietnia 2018 r.
 • Osoby, które sprzedały nieruchomość – PIT 39, termin złożenia do 30 kwietnia 2018 r.

Termin końcowy mija o godzinie 23:59 dnia wskazanego powyżej.