“Wypełnij mój świat kolorami”

Znani i utalentowani rysownicy oraz ilustratorzy postanowili zagrać w jednej drużynie z Fundacją Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci – przeciwko bólowi, smutkowi i trudom terminalnej choroby. Efekty tej pomocy już niedługo będą widoczne – na sufitach właśnie. A wszystko to pod hasłem Wypełnij mój świat kolorami.

Artyści tacy jak Andrzej Tylkowski, Piotr Socha, Ola Płocińska, Robert Romanowicz, Joanna Rusinek, Ewa Beniak-Haremska, Ewa i Paweł Pawlakowie, Marcin Południak, Zosia Dzierżawska, Małgorzata Flis, Anna Błaszczyk, Magda Kozieł-Nowak i Tomasz Jakub Sysło bezpłatnie przekazali swoje ilustracje na rzecz dzieci.

Dzieci terminalnie chorych, często spędzających całe życie w łóżkach i nie mogących samodzielnie zmienić nawet ułożenia głowy. Dzieci, które w perspektywie mają jedynie… biały sufit. Fundacja postanowiła to zmienić i podarować podopiecznym nową, kolorową perspektywę ozdabiając sufity ich domów kolorowymi ilustracjami. Sztuka i twórczość potrafią nas przenieść w zupełnie inną rzeczywistość. Szczególnie jest to potrzebne osobom chorym, aby na chwilę oderwały się od codzienności i bólu.

13 kwietnia 2018 r. o godzinie 13.00 w Centrum Innowacji Przejście odbędzie otwarcie wystawy prac artystów Wypełnij mój świat kolorami, która pokaże perspektywę chorego dziecka. W wernisażu wezmą udział rysownicy, rodziny, mieszkańcy Wrocławia oraz media. Spotkanie poprowadzi Katarzyna Stoparczyk. Wystawę objęła patronatem honorowym Profesor Alicja Chybicka. Wystawę można podziwiać i jej doświadczać od 13 kwietnia do 5 maja 2018 roku.

Celem Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, która działa nieprzerwanie od 2007 roku,  jest opieka nad nieuleczalnie chorymi dziećmi z całego Dolnego Śląska. We Wrocławia Fundacja ma 7 podopiecznych, na całym Dolnym Śląsku 59.  Opiekuje się dziećmi w ich własnych domach, bo tam człowiekowi jest najbezpieczniej i najlepiej. Jest to hospicjum domowe.

Fundacja zapewnia opiekę medyczną, psychologiczną, socjalną. Część wydatków finansuje państwo, ale to niewystarczające w stosunku do potrzeb. Pomagają osoby indywidulane, firmy i instytucje – głównie z Dolnego Śląska.

Bieżące informacje o wernisażu i wystawie na https://www.facebook.com/events/184719972332897/