Ruszają nowe edycje prowadzonych przez nas akcji – Nakrętki dla Hospicjum oraz Pola Nadziei

Nowy rok szkolny to nie tylko przekazywane przez nas wyprawki szkolne dla najbardziej potrzebujących. To w głównej mierze rozpoczęcie kolejnych edycji, dobrze wszystkim znanych kampanii Nakrętki dla Hospicjum oraz Pola Nadziei.

Nakrętki dla Hospicjum to zbiórka surowców plastikowych, które następnie są odpłatnie przekazywane do recyklingu. Akcja propaguje wartości odpowiedzialne społecznie oraz zachowania ekologiczne. W roku szkolnym 2017/2018 w Nakrętkach dla Hospicjum uczestniczyło 187 szkół i przedszkoli oraz 126 firm i instytucji. Udało się zebrać 60 ton i 182,80 kg co daje nam aż 78 237,64 zł.

Pola Nadziei to międzynarodowy program edukacyjny. Do wiosny odbywają się spotkania, dotyczące wolontariatu i opieki hospicyjnej, następnie organizujemy kwesty i festyny. Jednym ze stałych elementów akcji jest Żółty Marsz Życia – pokojowa demonstracja, która pokazuje, że osoby nieuleczalnie chore są tuż obok nas, że żyją i mają, tak jak wszyscy, swoje marzenia. W roku szkolnym 2017/2018 w Polach Nadziei uczestniczyło 112 placówek, które zebrały 102 128, 08 złotych.

Wszystkie zainteresowane szkoły i przedszkola, a także firmy i instytucje zachęcamy do odwiedzenia zakładki „nasze akcje”, wypełnienia nowego formularza zgłoszeniowego i kontaktu z koordynatorami działań.