Mikołajki 2017 dla podopiecznych Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci

W grudniowa niedzielę  w Starej Garbarni we Wrocławiu odbyło się zabawa z okazji dnia św. Mikołaja dla podopiecznych naszego hospicjum.  Uczestniczyły w niej rodziny objęte ścisłą hospicyjną opieką Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, rodziny po stracie oraz te, które fundacja wspiera sprzętowo, rehabilitacyjnie czy socjalnie.

Wydarzenie można zaliczyć do jak najbardziej  udanych. Rodziny – starsi i młodsi - chętnie brały udział w warsztatach, a było w czym wybierać: zdobienie pierników, eksperymanty naukowo-badawcze, programowanie zabawek z klocków lego, robienie i zdobienia kartek świątecznych, składanie origami, wspólne śpiewanie, zabawy z chusta klanza. Były też występy  muzyczne, zaaranżowane przez Teatr Neon i Wrocławskie Centrum Seniora. Gościem specjalnym była Natalia Gmyrek  - uczestniczka MasterChefa - która opowiedziała nam o swojej pasji kulinarnej i współuczestniczyła w warsztatach zdobienia pierniczków, a także zajęcia origami prowadzone przez niezwykłe pasjonata Pana Gienka.   W nastrój świąteczny wprowadził nas DJ Malutki, który dbał o występy na scenie i dynamikę imprezy. Punktem kulminacyjnym spotkania było rozdanie prezentów, fotografie i uściski z Mikołajem i Elfami.  Rodzice mieli czas na rozmowy, spotkania i chwile przy świątecznych przysmakach. Ten dzień przypomniał, że święta tuż-tuż, a Mikołajem może być każdy z nas.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby chore dzieci i ich bliscy mogli przeżyć to fantastyczne wydarzenie.

• 3M
  • Zakład wyrobów garmażeryjnych pani Aneta Michalska-Kuch
  • Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 10 we Wrocławiu
  • Zaczarowana Kraina- Klub Malucha

Dziękujemy nieocenionym wolontariuszom Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.