II Halowe Mistrzostwa Polski Artystów w tenisie ziemnym dla podopiecznych Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci

Od 5 do 7 stycznia 2018 r. na kortach klubu Matchpoint w  Ślęzie w Gminie Kobierzyce odbędą się II Halowe Mistrzostwa Polski Artystów w tenisie ziemnym. Swój udział zapowiedzieli już między innymi: Karol Strasburger, Przemysław Sadowski, Michał Milowicz czy Tomasz Jachimek.

Trzydniowe zmagania tenisowe w klubie tenisowym Matchpoint w Ślęzie w Gminie Kobierzyce to już druga edycja Halowych Mistrzostw Polski Artystów. W ubiegłym roku zwyciężył Maurycy Polaski z Kabaretu Pod Wyrwigroszem i aktor krakowskich teatrów. Oprócz zmagań sportowych impreza ma wymiar charytatywny. Artyści zagrają na rzecz Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Patronat honorowy nad imprezą objął Ryszard Pacholik, wójt gminy Kobierzyce.

Połączone siły organizacyjne

Rywalizację na korcie zaplanowano na trzy dni. W piątek rozpoczyna się turniej singlowy, w sobotę ćwierćfinały i półfinały singla oraz turniej deblowy BGŻ BNP Paribas BIZNES CUP niedziela to czas na ostateczne rozstrzygnięcia czyli finały. Swój udział w turnieju zapowiedzieli min. Karol Strasburger, Przemysław Sadowski, Michał Milowicz, Tomasz Jachimek, Krzysztof Hanke i cała plejada artystów z kabaretów: Hrabi, Jurki, Koń Polski, Rak czy Neo-Nówka.

- To będzie święto tenisa w wydaniu amatorsko-gwiazdorskim - mówi Radosław Bielecki, pomysłodawca turnieju i członek wrocławskiego Kabaretu Neo-Nówka. - Łączy nas fascynacja tą dyscypliną sportu i nie ukrywam, że jest  to nasz sposób na utrzymywanie formy fizycznej, a szczytny cel naszych sportowych zmagań dopełnia całości wydarzenia.

W tym roku do grona organizatorów dołączył również Wrocławski Teatr Komedia, który odpowiada za turniej deblowy.

- W ubiegłym roku zorganizowaliśmy turniej deblowy „Gwiazdy Nocą” na kortach przy stadionie olimpijskim – mówi Wojtek Dąbrowski, aktor i dyrektor Wrocławskiego Teatru Komedia. – Był to pomysł na specyficzny turniej w którym na korcie rywalizowali artyści razem z wrocławskimi biznesmenami. Pomysł wypalił, jednak po rozmowie z Radkiem Bieleckim stwierdziłem, że warto połączyć siły organizacyjne i zrobić coś wspólnie. Stąd nasza obecność i zaangażowanie przy tegorocznej edycji imprezy.

Turniej piłkarski

Artyści oprócz turniejów tenisowych, rozegrają również mini turniej piłkarski, który zaplanowano na piątek w Hali Sportowo - Widowiskowej KOSiR. Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia jest firma „Manufaktura Piłkarska” z Bielan Wrocławskich i  Kobierzycki Ośrodek Sportu i Rekreacji”. W turnieju zagrają cztery drużyny: Japan Serwis, Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, Artyści i drużyna złożona z mieszkańców Gminy Kobierzyce.

- To dla nas świetna okazja do promowania sportu wśród dzieci i młodzieży  – informuje Maja Muszyńska, dyrektor Kobierzyckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Przed turniejem zaplanowaliśmy gry i zabawy dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Zapraszamy do naszej hali całe rodziny.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy drużynę artystów wesprą na boisku piłkarze Śląska Wrocław kapitan Piotr Celeban oraz Mariusz Pawelec. W Hali Sportowo – Widowiskowej w Kobierzycach impreza rozpocznie się w piątek 5 stycznia o godz. 17.00

-  Od razu uznałem że jest to świetna inicjatywa – mówi Radek Bielecki. – Może piłkarsko nie wypadamy jakoś nadzwyczajnie, ale nie o to w tej zabawie chodzi. Po pierwsze pokazujemy młodym ludziom, że warto uprawiać sport, po drugie dokładamy swoją cegiełkę i pomagamy tym najbardziej bezbronnym dzieciom dotkniętym przez nieuleczalne choroby.

Szczytny cel

Tak jak w roku ubiegłym cały dochód z imprezy trafi do Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Przez trzy dni w obiektach sportowych będą kwestować jej wolontariusze.

- Artyści umówili się, że aby wyjść na kort każdy z nich będzie musiał wrzucić pieniądze do puszek naszych wolontariuszy, którzy będą obecni na kortach przez cały turniej - mówi Ada Kamińska z Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. - Cieszymy się, że to właśnie nasza fundacja jest wspierana przez takie osobowości filmu, kina, kabaretu czy teatru. Będziemy kwestować także wśród kibiców, którzy pojawią się na kortach i podczas turnieju piłkarskiego w Kobierzycach. Na naszych stoiskach będzie można nabyć m. in. nasze koszulki, torby z deklaracja BO CHCĘ i nowe piękne kalendarze według pomysłu Wojciecha Mecwaldowskiego. Wszystkie zebrane środki trafią do naszych podopiecznych, którzy mieszkają na terenie całego Dolnego Śląska.

Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny. Każdy będzie mógł w przerwach między meczami zrobić sobie zdjęcie lub zdobyć autograf od ulubionego artysty.

- Gwarantuję że poziom rywalizacji będzie wysoki – podkreśla Radek Bielecki. – Dlatego zapraszamy do śledzenia naszych zmagań na korcie i boisku piłkarskim oraz gorącego kibicowania. Myślę że co dla niektórych może być to spore zaskoczenie gdy zobaczy chociażby Karola Strasburgera z rakietą w ręku i w doskonałej kondycji.

Halowe Mistrzostwa Polski Artystów            Imprezy Towarzyszące HMPA

HARMONOGRAM TURNIEJU

PIĄTEK 05.01 (MATCHPOINT ŚLĘZA)

9.00 – 15.00 – TURNIEJ SINGLOWY

KOBIERZYCKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI

HALA SPORTOWO_WIDOWISKOWA w KOBIERZYCACH

17.00 – 20.00 – OLIMPIADA DLA DZIECI I TURNIEJ PIŁKARSKI

SOBOTA 06.01 (MATCHPOINT ŚLĘZA)

ĆWIERĆFINAŁY I PÓŁFINAŁY SINGLA

TURNIEJ DEBLOWY

NIEDZIELA 07.01 (MATCHPOINT ŚLĘZA)

9.00 – 15.00 – FINAŁY SINGLA I DEBLA

Patronat medialny: Polsat Sport, Telewizja ECHO 24, Radio Wrocław, Radio Ram, Gazeta Wrocławska

SPONSORZY I PARTNERZY:

BGŻ BNP Paribas,  ELEKTROTIM S.A., KOBIERZYCKI OŚRODEK KULTURY, GAS DOM, RYBA TAXI, PUB KONTYNUACJA, BROWAR STU MOSTÓW, WINTERPOL, JAPAN Serwis, BABOR, BIO-KOSEMTYKA, BARTOLI, Drukarnia Osiedlowa, FUNDACJA WROCŁAWSKIE HOSPICJUM DLA DZIECI, ORIENT PALACE,  MATCHPOINT Tennis & Sports club

Impreza współfinansowana jest z budżetu GMINY KOBIERZYCE.