Charytatywny recital wokalny Agaty Zubel w Klubie Muzyki i Literatury

5 maja o godzinie 17.00 wrocławski Klub Muzyki i Literatury zaprasza na recital Agaty Zubel, której akompaniować będzie na fortepianie Krzysztof Książek. Spotkanie z muzyką w kameralnej sali będzie nastrojowym akceptem majówkowego czasu. Przy okazji recitalu uczestnicy będą mogli wesprzeć najdłużej działające na Dolnym Śląsku domowe hospicjum dla dzieci.

Agata Zubel, kompozytorka i wokalistka znana z niestandardowej skali głosu i wykorzystywania go w sposób łamiący stereotypy. Koncertuje na całym świecie, ma w dorobku wiele prawykonań. Do najważniejszych wyróżnień artystki należą „Paszport Polityki” (2005), „Fryderyk” za monograficzną płytę Cascando (2010), zwycięstwo na Międzynarodowej Trybunie Kompozytorów za kompozycję Not I (2013), nagroda „Polonica Nova” (2014), nagroda Koryfeusz Muzyki Polskiej (2016), odznaka honorowa Zasłużony dla Kultury Polskiej.

Krzysztof Książek to półfinalista i laureat dwóch nagród pozaregulaminowych w XVII Międzynarodowym Konkursie im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Koncertował w Japonii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Włoszech, RPA, USA, Polsce, na Słowacji i na Węgrzech. Jest stypendystą Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundacji Pro Musica Bona, programu stypendialnego "Młoda Polska". W marcu 2014 roku otrzymał Stypendium Krystiana Zimermana.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji Klubu Muzyki i Literatury za zadedykowanie tego wydarzenia dzieciom z Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

Rechital Agaty Zubel plakat    Rechital Agaty Zubel program

Klub Muzyki i Literatury
Pl. Gen. Tadeusza Kościuszki, Wrocław
5 maja 2018, godz. 17.00
Wstęp wolny.

Po koncercie kwesta na rzecz podopiecznych Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.